SNS2022 Schedule

  • IRST
  • EST
  • CST
  • GMT
  • GMT + 1
IRST March 3rd - Thursday March 4th - Friday
9:30 - 10:30
Ilya Monosov
10:30 - 11:00 Opening Ceremony Panel (Ilya Monosov)
11:00 - 12:30 Oral presentations 1 Oral presentations 2
12:30 - 13:30 Break and Launch Break and Launch
13:30 - 14:30 Tatjana Tchumatchenko Peter Zeidman
14:30 - 15:00 Panel (Tatjana Tchumatchenko) Panel (Peter Zeidman)
15:00 - 16:00 Athena Akrami Oral presentations 3
16:00 - 16:30 Panel (Athena Akrami)
16:30 - 17:30 Carlos Brody Marlene Behrmann
17:30 - 18:00 TBA Panel (Marlene Behrmann)
18:00 - 19:00 Jorn Diedrichsen Adam Kohn
19:00 - 19:30 TBA Panel (Adam Kohn)
19:30 - 20:30 Alex Huk Mehrdad Jazayeri
20:30 - 21:00 Panel (Alex Huk) Panel (Mehrdad Jazayeri)
21:00 - 22:00
Closing Ceremony
EST March 3rd - Thursday March 4th - Friday
1:00 - 2:00
Ilya Monosov
2:00 - 2:30 Opening Ceremony Panel (Ilya Monosov)
2:30 - 4:00 Oral presentations 1 Oral presentations 2
4:00 - 5:00 Break and Launch Break and Launch
5:00 - 6:00 Tatjana Tchumatchenko Peter Zeidman
6:00 - 6:30 Panel (Tatjana Tchumatchenko) Panel (Peter Zeidman)
6:30 - 7:30 Athena Akrami Oral presentations 3
7:30 - 8:00 Panel (Athena Akrami)
8:00 - 9:00 Carlos Brody Marlene Behrmann
9:00 - 9:30 TBA Panel (Marlene Behrmann)
9:30 - 10:30 Jorn Diedrichsen Adam Kohn
10:30 - 11:00 TBA Panel (Adam Kohn)
11:00 - 12:00 Alex Huk Mehrdad Jazayeri
12:00 - 12:30 Panel (Alex Huk) Panel (Mehrdad Jazayeri)
12:30 - 13:30
Closing Ceremony
CST March 3rd - Thursday March 4th - Friday
0:00 - 1:00
Ilya Monosov
1:00 - 1:30 Opening Ceremony Panel (Ilya Monosov)
1:30 - 3:00 Oral presentations 1 Oral presentations 2
3:00 - 4:00 Break and Launch Break and Launch
4:00 - 5:00 Tatjana Tchumatchenko Peter Zeidman
5:00 - 5:30 Panel (Tatjana Tchumatchenko) Panel (Peter Zeidman)
5:30 - 6:30 Athena Akrami Oral presentations 3
6:30 - 7:00 Panel (Athena Akrami)
7:00 - 8:00 Carlos Brody Marlene Behrmann
8:00 - 8:30 TBA Panel (Marlene Behrmann)
8:30 - 9:30 Jorn Diedrichsen Adam Kohn
9:30 - 10:00 TBA Panel (Adam Kohn)
10:00 - 11:00 Alex Huk Mehrdad Jazayeri
11:00 - 11:30 Panel (Alex Huk) Panel (Mehrdad Jazayeri)
11:30 - 12:30
Closing Ceremony
GMT March 3rd - Thursday March 4th - Friday
6:00 - 7:00
Ilya Monosov
7:00 - 7:30 Opening Ceremony Panel (Ilya Monosov)
7:30 - 9:00 Oral presentations 1 Oral presentations 2
9:00 - 10:00 Break and Launch Break and Launch
10:00 - 11:00 Tatjana Tchumatchenko Peter Zeidman
11:00 - 11:30 Panel (Tatjana Tchumatchenko) Panel (Peter Zeidman)
11:30 - 12:30 Athena Akrami Oral presentations 3
12:30 - 13:00 Panel (Athena Akrami)
13:00 - 14:00 Carlos Brody Marlene Behrmann
14:00 - 14:30 TBA Panel (Marlene Behrmann)
14:30 - 15:30 Jorn Diedrichsen Adam Kohn
15:30 - 16:00 TBA Panel (Adam Kohn)
16:00 - 17:00 Alex Huk Mehrdad Jazayeri
17:00 - 17:30 Panel (Alex Huk) Panel (Mehrdad Jazayeri)
17:30 - 18:30
Closing Ceremony
GMT+1 March 3rd - Thursday March 4th - Friday
7:00 - 8:00
Ilya Monosov
8:00 - 8:30 Opening Ceremony Panel (Ilya Monosov)
8:30 - 10:00 Oral presentations 1 Oral presentations 2
10:00 - 11:00 Break and Launch Break and Launch
11:00 - 12:00 Tatjana Tchumatchenko Peter Zeidman
12:00 - 12:30 Panel (Tatjana Tchumatchenko) Panel (Peter Zeidman)
12:30 - 13:30 Athena Akrami Oral presentations 3
13:30 - 14:00 Panel (Athena Akrami)
14:00 - 15:00 Carlos Brody Marlene Behrmann
15:00 - 15:30 TBA Panel (Marlene Behrmann)
15:30 - 16:30 Jorn Diedrichsen Adam Kohn
16:30 - 17:00 TBA Panel (Adam Kohn)
17:00 - 18:00 Alex Huk Mehrdad Jazayeri
18:00 - 18:30 Panel (Alex Huk) Panel (Mehrdad Jazayeri)
18:30 - 19:30
Closing Ceremony